O mně

Jmenuji se Eliška Mabel Morkes, narodila jsem se v jednom krásném malém lázeňském městečku na západě České republiky. Jsem velmi vděčná, že jsem mohla hodně času ze svého dětství trávit v přírodě.  Spolu s blízkým vztahem k přírodě mě od malička také provázela láska k  barvičkám, kreslení a kreativní tvoření. Tohle nadšení mi naštěstí zůstalo dodnes:)

Střední škola a obor propagační grafika, mi dala do života z tvoření hodně. S odstupem času však vím, že práce na počítači není to, co mne naplňuje. Možná proto mě život zavál do Prahy, do města mnohých možností. Mohla jsem si zde vyzkoušet i práci v reklamní agentuře. Po této zkušenosti jsem si však uvědomila, že ke svému štěstí potřebuji více přímé práce s lidmi.

Díky svému citu pro estetično a harmonii jsem se dostala také k Feng Shui. Pro mne je to holistický přístup vnímání barev, tvarů a energií. Profesně se mu momentálně nevěnuji, ale principy Feng Shui nalézám téměř všude.

Někdy jsou cesty života nevyzpytatelné, avšak krásné. Po x letech od maturity jsem začala studovat pedagogiku volného času. Oblast zážitkové pedagogiky mi dává veliký smysl. Díky bakalářskému studiu jsem začala lektorovat. Od kurzů na základních a středních školách jsem se dostala k firmám, k čemuž mi pomohlo i magisterské studium andragogiky v Olomouci. Momentálně spolupracuji s týmem úžasných lidí, kteří mi umožňují se seberealizovat v této oblasti. 

Přes lásku k lektorské profesi vím, že mou nejvíce srdeční záležitostí  je kreativita, která vždy bude součástí mého života. Zároveň tuším, že všechny její roviny, které oslovují mou duši teprve poznávám. Na tvoření (ať už kreslení, psaní i poselství) myslím, čím dál častěji. Snažím se přeorganizovat svůj čas a dát této mojí srdeční záležitosti větší prioritu.

Jak mi řekla jedna úžasná žena (která má velký podíl na rozvoji mého intuitivního vedení):

„Každý člověk by se měl věnovat tomu v čem je nenahraditelný.“

Nepochybuji o tom, že každý z nás máme tu svojí srdeční záležitost. Sama vím, že vydat se na tuhle cestu není snadné, ale přesto mi to nedá, abych to nezkusila. Vydávám se vstříc vedení shůry, s pokorou a vírou v srdci…