O mně

Jmenuji se Eliška Hájková, narodila jsem se v jednom krásném malém lázeňském městečku na západě České republiky. Jsem velmi vděčná, že jsem mohla hodně času ze svého dětství trávit v přírodě.  Spolu s blízkým vztahem k přírodě mě od malička také provázela láska k  barvičkám, kreslení a kreativní tvoření. Tohle nadšení mi naštěstí zůstalo dodnes:)

Střední škola a obor propagační grafika, mi dala do života z tvoření hodně. S odstupem času však vím, že práce na počítači není to, co mne naplňuje. Možná proto mě život zavál do Prahy, do města mnohých možností. Mohla jsem si zde vyzkoušet i práci v reklamní agentuře. Po této zkušenosti jsem si však uvědomila, že ke svému štěstí potřebuji více přímé práce s lidmi.

Díky svému citu pro estetično a harmonii jsem se dostala také k Feng Shui. Pro mne je to holistický přístup vnímání barev, tvarů a energií. Profesně se mu momentálně nevěnuji, ale principy Feng Shui nalézám téměř všude.

Někdy jsou cesty života nevyzpytatelné, avšak krásné. Po x letech od maturity jsem začala studovat Pedagogiku volného času. Oblast zážitkové pedagogiky mi dává veliký smysl. Díky tomuto bakalářskému studiu, jsem se dostala k lektorování kurzů na základních a středních školách i pedagogických sborů. Život mě zavál také na magisterské studium do Olomouce, vystudovala jsem obor andragogika. Vlastně si říkám, že si ke studiu vybírám samá krásná města 🙂

Teď, když jsem dokončila studium, se ve mně začalo ozývat volání po návratu k tvořivosti. V mém případě je to kreslení a malování, co mě velmi naplňuje. Jsem přesvědčená o tom, že člověk má dělat to, co ho baví. Tím je i prospěšný ostatním.  Určitě mohu říci, že vždy to bude do nějaké míry kreativita, která je a bude mou součástí. Zároveň tuším, že všechny její roviny, které oslovují mou duši teprve poznávám. Na tvoření (ať už kreslení, tak i poselství) myslím, čím dál častěji. Snažím se přeorganizovat svůj čas a dát této mojí srdeční záležitosti větší prioritu.

Jak mi řekla jedna úžasná žena (která má velký podíl na rozvoji mého intuitivního vedení): „Každý člověk by se měl věnovat tomu v čem je nenahraditelný.“ Nepochybuji o tom, že každý z nás máme tu svojí srdeční záležitost. Sama vím, že vydat se na tuhle cestu není snadné, ale přesto mi to nedá, abych to nezkusila. Vydávám se vstříc vedení shůry, s pokorou a vírou v srdci…